مرور رده

آموزش کامپیوتر حرفه ای

آموزش کامپیوتر حرفه ای به شما کمک میکند تا از ترفندهای کامپیوتری برای بهتر استفاده کردن بهره ببرید. آموزش کامپیوتر حرفه ای را در دیجیتالیا ببینید. رایانِه یا کامپیوتِر (به انگلیسی: Computer) دستگاهی الکترونیک است که میتواند برنامه‌ ریزی شود تا دستورهای ریاضیاتی و منطقی را به‌ صورت خودکاره از طریق برنامه‌ نویسی انجام دهد.

رایانه‌های نوین می‌توانند از مجموعهٔ بزرگی از دستورها (کد) به نام برنامه (نرم‌افزار) پیروی کنند، این امر به آن‌ها اجازه می‌دهد تا قابلیت انجام حجم بزرگی از وظایف را داشته باشند، و بر اساس برنامه‌ای که به آن‌ها داده می‌شود عمل می‌کنند. یک رایانه شامل سخت‌ افزار و نرم‌ افزار است که با هم یک سامانهٔ رایانه‌ ای (Computer system) را تشکیل میدهند. همچنین رایانه‌ ها با متصل شدن به هم، میتوانند به نوع دیگری از رایانه بدل شوند. مانند شبکه رایانه‌ای و رایانه خوشه‌ای.

رایانه‌ ها به‌عنوان سامانهٔ کنترل برای حجم گسترده‌ای از دستگاه‌های صنعتی و دستگاه‌های مصرفی استفاده می‌شوند. رایانه‌ها به‌عنوان دستگاه‌های خانگی مانند دستگاه مایکروویو و دور فرمان‌ها، دستگاه‌های کارخانه‌ای مانند ربات صنعتی و طراحی به کمک رایانه (CAD) و دستگاه‌های عمومی مانند رایانه‌های شخصی (PC)، تلفن‌ های همراه و تلفن‌ های هوشمند استفاده میشوند. اینترنت بزرگترین شبکه در جهان است که از اتصال رایانه‌های زیادی به‌هم تشکیل شده‌ است.