مرور رده

اخبار هک و امنیت

اخبار هک و امنیت فناوری اطلاعات را در این صفحه از دیجیتالیا دنبال کنید. اطلاع از اخبار هک و امنیت برای علاقه مندان یک گزینه خیلی جذاب و کاربردیست. واژه هک برای اولین بار در سال 1950 به‌کاربرده شد و بعدها در سال 1959 این واژه برای برنامه نویسان به‌کاربرده شد.

اولین بار نیز به‌صورت گسترده از هک و کاربرد هک در فیلم War Games نشان داده شد. در این فیلم عده‌ای قصد داشتند که به سیستم‌های کامپیوتری نفوذ کنند. بعد از نمایش این فیلم ذهنیت افراد در خصوص هک و هکرها به این تغییر کرد که این افراد با استفاده از هک قصد خرابکاری و سرقت اطلاعات رادارند. این تفکر تا به امروز باقی‌مانده است.

هکر کسی است که در عملیات مربوط به هک کردن، نقش و دخالت دارد. در بهترین حالت، او از هر چیز مفیدی برای رسیدن به هدفش استفاده می‌کند، و فقط خود را محدود به استفاده از ابزارهای هک نمی‌کند. شاید برخی گمان کنند که اگر از یک هکر، کامپیوترش را بگیریم، دیگر کاری از او برنمی‌آید، این کار به شدت وابسته به این است که بدانیم با چه شخصیتی طرف هستیم او می‌‌تواند زودرنج باشد، خونسرد باشد، صبور باشد، عجیب باشد، پیر یا جوان باشد.

مهندسی اجتماعی و تحلیل رفتارهای مردمی و سازمانی، تخصص اصلی این دسته از افراد است، برای مثال، رمز اول کارت‌های بانکی تعداد زیادی از مردم کشورمان، چهار رقمی است، و بدتر انکه بسیاری از تاریخ تولد خود در آن استفاده می‌کنند. ما در این صفحه از دیجیتالیا آخرین اخبار مربوط به هک، هکرها و امنیت سایبری را برای شما قرار میدهیم.