مرور رده

اخبار بازی و گیم

اخبار بازی و گیم را در این صفحه از دیجیتالیا دنبال کنید. آخرین اخبار بازی و گیم در دیجیتالیا برای علاقه مندان این حوزه قرار گرفته است. تعریفی که می‌توان برای گیم داد این است که گیم به فعالیتی گفته می‌شود که فرد با دستگاه انجام داده و نتیجه‌ی آن احساس رضایت و تفریح است.

گیم اسامی مختلفی دارد مثل بازی رایانه‌ای یا بازی ویدیوئی و در زبان انگلیسی (VIDEO GAME) که اصطلاح گیم پرکاربردترین اسم در این صنعت به حساب می‌آید. پیشینه‌ی بازی‌های رایانه‌ای به اواخر دهه‌ی پنجاه میلادی می‌رسد؛ زمانی که مهندسان و برنامه‌نویسان با کامپیوترهای مخصوص اقدام به ساخت بازی کردند.

در سال 1952 بود که الکساندر سندی داگلاس موفق شد بازی XOX (همان بازی آشنای دوز) را بر روی رایانه‌ای مخصوص که از تکنولوژی لامپ کاتدی بهره می‌برد اجرا کند، امّا این موفقیّت چون سال‌های سال بود که مردم با آن روی کاغذ سرگرم می شدند به عنوان اوّلین بازی ویدیوئی به ثبت نرسید. بار دیگر در سال 1958 یک شبیه‌ساز تنیس تولید شد. این بازی که (TENNIS FOR TWO) نام داشت دارای دو کنترلر بود که هر کدام دو استیک (شوک) داشت؛ یکی برای تنظیم زاویه ضربه و دیگری برای تغییر مکان ضربه و در صفحه‌ی رادار!!! اجراء می‌شد.

به احتمال بسیار زیاد تا اینجای متن را به دقت دنبال کرده اید، این نشان میدهد که شما به گیم علاقه مند هستید و دنبال کننده آن هستید. پس اخبار این حوزه را در ادامه برای شما قرار میدهیم تا بیشتر اطلاع پیدا کنید.