مرور رده

اخبار خودرو خارجی و داخلی

اخبار خودرو خارجی و داخلی را در این صفحه از دیجیتالیا ببینید. با دیجیتالیا آخرین اخبار خودرو خارجی و داخلی را بخوانید و مطلع شوید. تاریخچه خودرو در جهان همه اتفاقاتی را شامل می‌شود که عده‌ای علاقمند به خودرو شبانه روز تلاش کرده‌اند تا فضای رقابتی امروز صنعت خودروسازی در جهان رقم زده شود. نگاهی به تاریخچه خودرو در جهان نشان می‌دهد که موفقیت هر برند و فعال صنعت خودروسازی، تنها یک اختراع نبوده، بلکه مجموعه تلاش‌های مهندسین‌، مخترعین و علاقمندان به این صنعت پرسود بوده است.

پیش‌از ‌اینکه خودروها در قرن ۲۱ چنین پیشرفته و مملو از امکانات رفاهی و ایمنی شوند تلاش فراوانی صورت گرفته تا وسایل حمل‌ونقل این‌گونه رایج و دردسترس باشند. اما نخستین بار چه کسی ایده چنین وسیله‌نقلیه‌ای را مطرح کرد؟ چه کسی اولین بار موتور ماشین را اختراع و در نهایت آن را درون یک خودرو قرار داد؟ پاسخ به این پرسش‌ها این نکته را تداعی می‌کند که تاریخچه خودرو پر از اتفاقات و فراز‌و‌ نشیب‌های فراوان و هیجان‌انگیزی است که هر علاقه‌مند به ‌دنیای خودرویی را به سمت خود جذب می‌کند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید تاریخچه خودرو در کشور نیز با واردات خودرو در ۱۹۰۰ میلادی آغاز شد. نخستین خودرویی که وارد کشور ایران شد یک دستگاه اتومبیل رنو مدل ۱۸۹۰ بود که توسط مظفرالدین شاه قاجار خریداری شده بود.

در این صفحه آخرین اخبار خودرو را میتوانید دنبال کنید.