مرور رده

اخبار فناوری و تکنولوژی

اخبار فناوری و تکنولوژی روز ایران و جهان را در دیجیتالیا دنبال کنید. ما در دیجیتالیا بروزترین اخبار فناوری و تکنولوژی را برای شما قرار میدهیم. اخبار تکنولوژی به شما کمک میکند تا از آخرین خبرهای بروز این حوزه باخبر شده و حتی بتوانید درباره آنها بحث و گفتگو کنید.

ویکی پدیا درباره فناوری توضیح جالبی را ارائه کرده است:

” فناوری یا تکنولوژی مجموع تکنیک‌ها، مهارت‌ها، روش‌ها و فرایندهایی است که در تولید کالاها یا خدمات یا تحقق اهداف مانند تحقیقات علمی استفاده می‌شود. فناوری می‌تواند دانش تکنیک‌ها، فرایندها و مواردی از این دست باشد، یا می‌تواند در ماشین‌ها تعبیه شود تا بدون اطلاع دقیق از عملکرد آنها، امکان کار را فراهم آورد. سیستمی که از تکنولوژی برای دریافت یک ورودی، و سپس تغییر آن با توجه به کاربرد، و تولید خروجی استفاده می‌کند به عنوان سیستم‌ تکنولوژیک یا سامانه فناوری شناخته می‌شود.

ساده‌ترین شکل فناوری، توسعه و استفاده از ابزارهای اساسی است. کشف چگونگی کنترل آتش در پیش از تاریخ و انقلاب نوسنگی بعدی، منابع غذایی موجود را افزایش داد و اختراع چرخ به انسان‌ها کمک کرد تا در محیط زندگی خود سفر کرده و آنها را کنترل کنند. تحولات در زمان‌های تاریخی، از جمله چاپ فشاری، تلفن و اینترنت، موانع جسمانی برقراری ارتباط را کاهش داده و به انسان‌ها امکان تعامل آزادانه در مقیاس جهانی را داده‌است. ”

اخبار تکنولوژی در زمینه های مختلف روی دیجیتالیا قرار میگیرد و باتوجه به سرعت بالای این عرصه در بروز شدن، نیازمند بروز بودن شیفتگان این حوزه نیز هست.