مرور رده

دنیای متاورس فیسبوک

دنیای متاورس فیسبوک یکی از دنیاهای مجازی بسیار جذاب و جدید است. اگر میخواهید بیشتر با دنیای متاورس فیسبوک آشنا شوید، این صفحه از دیجیتالیا را مطالعه کنید.برخلاف بسیاری از موضوعاتی که رسانه‌های دنیای فناوری به آنها میپردازند، توضیح دادن درباره‌ی مفهوم واقعی متاورس کار دشواری است؛ زیرا هنوز وجود خارجی ندارد. متاورس در واقع بیشتر به رویایی برای آینده‌ی اینترنت و روشی برای ترکیب ترندهای فعلی زیرساخت‌های آنلاین مانند رشد جهان‌ های سه‌بعدی بی‌وقفه (Real time) شبیه است.

البته نباید بخش سرگرم‌کننده‌ی آن را فراموش کنیم. ممکن است شما بتوانید با استفاده از عینک‌های واقعیت افزوده در بازی فورت‌نایت فید فیس‌بوک خود را هم مرور کنید یا دوستان خود را به‌جای صرف یک میان‌وعده‌ی واقعی به یک مهمانی مجازی دعوت کنید.

در نگاهی کلی باید گفت که مفهوم درستی از متاورس وجود ندارد و درواقع بیشتر در زمانی استفاده می‌شود که بخواهیم به آینده‌ی محاسبات کامپیوتری و جایگاه وب در آن اشاره کنیم. درواقع زمانی که به آینده‌ی کامپیوتر، گجت‌های قابل حمل مانند گوشی هوشمند، شبکه و وب فکر می‌کنید درواقع در متاورس قرار دارید.

برای درک متاورس باید مالتی ورس یا چند جهانی را تعریف کنیم. نظریه‌ای وجود دارد که چند جهان کاملا مستقل از هم به‌صورت موازی در جریان هستند. متاورس به زمانی می‌گویند که این چند جهان در یک جهان با یکدیگر ادغام شده و فردی بتواند به تمامی جهان‌ها دسترسی داشته باشد.

اگر میخواهید با این دنیای مجازی بیشتر آشنا شوید، این صفحه را دنبال کنید.