دامنه biz چیست؟

0

دامنه‌ی BIZ. یکی از دامنه‌های سطح بالای عمومی نسل دوم اینترنتی است که برای کاهش از بار دامنه‌های COM. و امکان ثبت دامنه با نام‌های دل‌خواه برای کسب و کارهایی که نام مورد نظرشان با پسوند COM ثبت شده است در سال ۲۰۰۱ معرفی گردید. کلمه‌ی «biz» از بخش اول کلمه‌ی «business» (بیزنس/ کسب و کار) ساخته شده و برای ثبت دامنه‌های مختص کسب و کارها ایجاد گردیده است در ادامه دیجیتالیا میخوانید دامنه biz چیست؟

دامنه biz یک دامنه بسیار کاربردی است که شما می‌توانید از آن برای کسب و کار خود استفاده کنید و کسب و کار خود را به کل دنیا نشان دهید. این دامنه توجه کاربران اینترنت را به خود جلب می‌کند و در نتیجه می‌تواند باعث افزایش ترافیک ورودی وب سایت شما شود. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از این دامنه این است که توجه سرمایه‌گذاران و رسانه‌ها را نیز به وب سایت شما جلب می‌کند که این موضوع می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی پیشرفت کسب و کار شما داشته باشد.

دامنه biz چیست؟

به عبارتی دیگر می‌توان گفت که دامنه biz یک دامنه سطح بالا است که برای تاجران طراحی و ایجاد شده است. این دامنه به صورت انحصاری توسط شرکت Neustar مدیریت می‌شود و تمامی عملیات‌های ثبت دامنه نیز توسط این شرکت انجام می‌شوند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید امروزه تقریبا ۲.۲ میلیون نفر در کل دنیا اقدام به ثبت این دامنه برای کسب و کار خود کرده‌اند.

استفاده از این دامنه برای وب سایت به کاربران شما نشان می‌دهد که شما به صورت تخصصی در زمینه تجارت فعالیت دارید. اگر شما نگاهی به وب سایت‌هایی که از این دامنه استفاده کرده‌اند بیندازید احتمالا شما هم به افرادی می‌پیوندید که از این دامنه استفاده می‌کنند.

 

تاریخچه دامنه biz

هدف اولیه از ساخت این دامنه این بود که تقاضاهای زیاد برای دامنه com را از بین ببرد و بتواند یک گزینه مناسب جایگزین برای تاجرانی که قصد راه اندازی سایت برای تجارت خود را دارند ایجاد کند. هیچ قانونی برای ثبت این دامنه وجود نداشت به جز این که افرادی که اقدام به ثبت آن می‌کنند تنها باید در موارد تجاری از آن استفاده کنند. این دامنه نیز مانند بسیاری از برنامه‌های جدید gTLD که توسط ICANN تایید شده بودند در سال ۲۰۰۱ میلادی ایجاد شد. وظیفه مدیریت این دامنه در حال حاضر به شرکت NeuStar واگذار شده است.

 

کاربرد دامنه biz

دامنه biz را می‌توان در موارد مختلف مورد استفاده قرار داد. امروزه بسیاری از شرکت‌های کوچک و حتی شرکت‌های بین المللی از این دامنه برای کسب و کار خود استفاده می‌کنند. این دامنه به صورت تخصصی طراحی شده است تا کسب و کارهای تجاری بتوانند از آن برای وب سایت خود استفاده کنند. امروزه شرکت‌هایی که دارای رقبای جدی هستند می‌توانند با استفاده از این دامنه رقابت خوبی را با آنها داشته باشند چرا که این دامنه ترافیک وب سایت شما را به میزان زیادی افزایش می‌دهد و باعث رونق کسب و کار شما می‌شود.

 

برخی از ویژگی‌های مهم این دامنه

امکان انتقال دامنه biz برای شما فراهم شده است که می‌توانید به راحتی اقدام به انجام این کار کنید.
امکان ثبت دامنه به صورت خصوصی و شخصی برای شما فراهم شده است.
امکان ثبت دامنه به صورت محافظت شده در این دامنه برای شما وجود دارد.
دامنه biz از قابلیت Backorders پشتیبانی نمی‌کند.
امکان ثبت دامنه در تعداد بالا برای شما فراهم شده است.
شما در صورت نیاز می‌توانید اقدام به تغییر حساب کاربری خود کنید.
امکان به روز رسانی مخاطبان در این دامنه برای کاربران فراهم شده است.
این دامنه تنها از IDN‌های آلمانی و کره‌ای پشتیبانی می‌کند.

مرتبط : لپ تاپ hp zbook 15 g4

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − ده =