دامنه ir چیست؟

0

در پاسخ به دامنه ir چیست بایستی گفت دامنه،‌ آدرس مربوط به هر وب‌سایت است. دامنه ها انواع مختلفی دارند و هر کشور، پسوند ملی مخصوص به خود را دارد. دامنه‌ ملی ایران نیز، با پسوند .ir به ثبت می‌رسد. در این مقاله از دیجیتالیا به بررسی انواع دامنه ملی ایران و پسوند های دامنه های IR و کاربرد آنان میپردازیم .

اگر مایل به رونق کسب و کار خود در حوزه ملی هستید، ثبت دامین‌ ملی، اولین و موثر‌ترین روش برای نمایش حوزه فعالیت کشوری شما به کاربران خواهد بود.

از آنجایی که قیمت این پسوندها نسبت به پسوندهای بین المللی بسیار پایین تر است، می‌تواند در پایین آوردن هزینه‌های اولیه وب‌سایت و کسب و کار به شما کمک کند به شما پیشنهاد می شود برای کسب اطلاع جامع و بیشتر در حوزه انواع دامنه سایت مقاله تخصصی ما را مطالعه نمایید.

 

منظور از انواع پسوند ir چیست ؟

.ir
.co.ir
.net.ir
.org.ir
.ac.ir
.gov.ir
.id.ir
.sch.ir

 

پسوند ir چیست ؟

یکی از انواع دامنه ملی ایران پسوند .ir می باشد. این پسوند به طور عمومی برای تمام وب سایت‌ها، با رعایت قوانین ایرنیک و انتخاب نامی که جزء اسامی غیر مجاز مانند ADSL، IRAN، WEB و… نباشد، قابل ثبت خواهد بود.برای خرید دامنه‌ ir و برای ایمنی آن بایستی اقدام به خرید ssl سایت کنید که می توانید از طریق لینک های فوق می توانید اقدام کنید.

 

پسوند دامنه co.ir

ثبت دامنه irco. یکی از محبوب ترین انواع دامنه ملی ایران است. در این پسوند مخفف عبارت Company به معنی شرکت است. همان‌طور که طبق قوانین ایرنیک ثبت دامنه‌ ملی با این پسوند تنها برای شرکت‌ها، نمایندگی‌ها و برند‌های ثبت شده منطبق با نام کامل ثبتی آن‌ها یا متشکل از حروف اول نام مندرج در روزنامه رسمی ثبت آن شرکت‌ها مجاز است، پیشنهاد می‌کنیم که برای مطرح کردن نام شرکت خود در فضای اینترنت ثبت دامین با این پسوند را که منحصرا در اختیار نام شرکت شما خواهد بود، در جهت توسعه کسب و کار آنلاین خود، به‌خاطر داشته باشید.

 

پسوند .net.ir

ثبت دامنه irبا توجه به این‌که net در این پسوند مخفف کلمه Network بوده و هدف از ایجاد این پسوند، استفاده توسط مؤسسات و یا شرکت‌های ISP (Internet Service Provider) است. با ثبت پسوند .net.ir، علاوه بر این که نام وب سایت خود را به عنوان یک شرکت در فضای اینترنت معرفی می‌کنید، از ابتدا این ذهنیت را برای کاربران هم ایجاد می‌کنید که در زمینه خدمات شبکه فعالیت می‌کنید.

* شرکت‌های ISP، سرویس دهنده‌های دارای پروانه ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) و یا پروانه خدمات ارتباطی ثابت (Servco.) از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هستند.

 

پسوند .org.ir

چنان‌چه شما به عنوان یک شرکت غیر انتفاعی، انجمن علمی، موسسه بین‌المللی ثبت شده و نظایر آن‌ها فعالیت دارید، این پسوند که از مخفف کلمه Organization مشتق شده، گزینه مناسبی برای معرفی حوزه فعالیت دیجیتالی موسسه شما است.

 

پسوند ac.ir چیست ؟

به‌عنوان یک موسسه آموزش عالی یا پژوهشی که مجوز مربوطه از ارگان‌های دولتی مندرج در بخش قوانین ثبت دامنه را دارید، حتما برای ثبت آدرس وب سایت با نام کامل و این پسوند اقدام نمایید. در حال حاضر کم‌تر وب سایت آموزشی دارای مجوزی را می‌توانید بیابید که برای ثبت دامنه ac.ir اقدام نکرده باشد. فعالیت آکادمیک خود را در پسوندی که نمایانگر عبارت Academic است به اطلاع کاربران موتور‌های جست‌و‌جو برسانید.

مرتبط : زات هلدینگ

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 8 =