مشکل ریست نشدن ویندوز ۱۰

0

در مطلبی که برای شما در دیجیتالبا آماده کرده ایم یه برریس مشکلات ریست نشدن ویندوز ۱۰ و راه های رفع آن میپردازیم .

یکی از مشکلات رایج کاربران که ممکن است در حین ریست کردن ویندوز با آن مواجه شوند دریافت پیام خطا مبنی بر ریست نشدن سیستم می باشد.
همان طور که گفته شد، بسیاری از کاربران ممکن است در حین ریست کردن ویندوز با این مشکل مواجه شوند و ارور زیر را دریافت کنند:

there was a problem resetting your PC, no changes were made

۱. برنامه Media Creation Tool را از وبسایت مایکروسافت دانلود کنید.

۲. پس از دانلود برنامه را اجرا کرده و از بین گزینه های به نمایش درآمده گزینه Create Installation Media For Another PC را انتخاب کنید .

۳. کمی صبر کنید ممکن است چند دقیقه زمان بر باشد .

۴. در این مرحله به یک فلش و یا یک DVD خالی با حداقل ۴ گیگابایت ظرفیت ذخیره سازی نیاز داریم، پس از تهیه یکی از موارد گفته شده، آن را به رایانه ویندوزی خود متصل کنید.

۵. اکنون به ترتیب زبان سیستم عامل، ورژن و در آخر نوع ۳۲بیتی و یا ۶۴ بیتی بودن سیستم رو انتخاب کنید.(اگر رایانه شما از CPU تک هسته ای بهره می برد از گزینه ۳۲ بیتی، و اگر CPU رایانه شما چند هسته ای می باشد بر روی ۶۴ بیتی کلیک کنید، در صورتی که مطمعن نیستید کدام یک را باید انتخاب کنید، می توانید بر روی Both کلیک کنید.)

مشکل ریست نشدن ویندوز 10

۶. در این مرحله می توانید با انتخاب گزینه ISO file یک image درست کنید تا DVD را که در دستگاه قرار داده اید به یک دیسک نصبی تبدیل کند، چون در این آموزش ما از یک فلش استفاده می کنیم، بنابراین گزینه اول را انتخاب کردیم.

۷. در این بخش نام فلش متصل شده به رایانه نمایش داده می شود و به شما هشدار می دهد که تمام اطلاعات ذخیره شده بر روی فلش شما پاک خواهد شد (بنابراین اگر بر روی فلش خود اطلاعات مهمی دارید حتماً آن ها را به یک محل دیگر انتقال دهید.) سپس بر روی Next کلیک کنید.

مشکل ریست نشدن ویندوز 10

۸. اکنون مراحل دانلود ویندوز ۱۰ آغاز می شود.

۹. پس از اتمام دانلود ویندوز، صفحه زیر نمایش داده خواهد شد.

مشکل ریست نشدن ویندوز 10

۱۰.پس از کمی تامل، فلش شما آماده استفاده خواهد بود. اکنون بر روی Finish کلیک کنید.

۱۱. اکنون به درایوی که ویندوز در آن نصب شده بروید و پوشه ای با نام WIN-RECOVERY بسازید. مسیر ساخت فایل به صورت پیش فرض درایو C می باشد.

مشکل ریست نشدن ویندوز 10

۱۲. فایل Install.esd را در آدرس My PC/ ESD-USB /sources پیدا کنید و در پوشه WIN-RECOVERY که پیش تر ساختیم کپی کنید.

مشکل ریست نشدن ویندوز 10

۱۳. برنامه Win Reducer را از این آدرس دانلود کنید. (توجه:این برنامه یک نوع مهاجم محسوب می شود، بنابراین در استفاده از آن دقت کنید و تمامی مراحل را مطابق آموزش انجام دهید.) آنتی ویروس AVG این برنامه را به عنوان ویروس شناسایی می کند، در حالی که بعضی دیگر از آنتی ویروس ها مانند baidu اینطور نیستند، بنابراین ما به شما پیشنهاد می کنیم قبل دانلود این برنامه،آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.

۱۴. برنامه را دانلود کرده و اجرا کنید. پس از اجرا کردن برنامه در صورت مواجه شدن با پیام فعال کردن برنامه بر روی NO کلیک کنید. و پس از مشاهده ارور بر روی OK کلیک کنید.

مشکل ریست نشدن ویندوز 10

۱۵. در پنجره به نمایش در آمده در قسمت پایین صفحه بر روی گزینه Software Installation کلیک کنید.

مشکل ریست نشدن ویندوز 10

۱۶. در صفحه ای که باز می شود گزینه های SetACL، oscdim، Dism، ۷Zip در بالا را فعال کرده و سپس بر روی Download در پایین کلیک کنید.

مشکل ریست نشدن ویندوز 10

۱۷. پس از اتمام دانلود و مشاهده پیام موفقیت آمیز بودن دانلود، بر روی ok کلیک کنید و در صورت مشاهده پیام فعال سازی برنامه، همانند مرحله ۱۴ بر روی No کلیک کنید.

۱۸. در پنجره ی جدید باز شده، از بخش بالای صفحه به آدرس فایلی که در مرحله ۱۲ در پوشه WIN-RECOVERY کپی کرده بودید رفته و آن را انتخاب کرده و سپس بر روی open کلیک کنید.

مشکل ریست نشدن ویندوز 10

۱۹. پس از انتخاب فایل، در قسمت بالا تیک گزینه ESD -> WIM را بزنید، سپس همانند شکل در بخش پایین گزینه دوم را انتخاب کنید و در آخر بر روی CONVERT کلیک کنید.

مشکل ریست نشدن ویندوز 10

۲۰. تا اتمام مراحل تبدیل کردن فایل،منتظر بمانید و پس از مشاهده پیام آماده بودن فایل، بر روی OK کلیک کنید و سپس با کلیک کردن بر روی گزینه EXIT برنامه را ببندید (در صورت مشاهده پیام فعال کردن برنامه بر روی NO کلیک کنید)

۲۱. اکنون اگر به پوشه WIN-RECOVERY که در درایو C ساخته بودید بروید، مشاهده خواهید کرد که یک فایل دیگر با پسوند wim. در کنار فایل اصلی قرار دارد.

مشکل ریست نشدن ویندوز 10

۲۲. کلیک های ترکیبی WIN + X را فشار داده و Command Prompt را تحت دسترسی Admin باز کنید. سپس عبارت زیر را در پنجره باز شده کپی کرده و اینتر را بزنید:

reagentc /setOSImage /path C:\WIN-RECOVERY\install.wim /Index 1

۲۳. تبریک می گوییم، شما تمام مراحل را با موفقیت انجام دادید و اکنون می توانید به تنظیمات رفته و ویندوز خود را بدون مشکل ریست کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات