بهترین نسخه ویندوز ۱۰ برای بازی کدام است

0

بهترین نسخه ویندوز ۱۰ برای بازی کدام است با دیجیتالیا همراه شوید .

حدود ۳ سال پیش بود که ویندوزِ ۸ عرضه شد و شاید بخاطر داشته باشید که مایکروسافت چگونه کاربران را به ارتقا و خریدِ سیستم عامل جدید ترقیب می‌کرد و از مزایای آن می‌گفت. اما همان‌طور که کارشناسان و صاحب‌ نظران در بررسی‌های خود گفته بودند، با گذشتِ زمان معلوم شد که این شرکت در ترکیب ویژگی‌های مختلف و برخی مواقع ناهمسانِ سیستم‌های رومیزی و دستگاه‌های لمسی ناموفق عمل کرده است. این کار مایکروسافت را وادار کرد که به سرعت بروز رسانیِ ۸.۱ را برای سیستم عامل خود عرضه کند تا ویندوز را برای کاربرانِ سیستم‌های رومیزی خوشایند‌تر و قابل تحمل‌تر کند.

از زمان عرضه‌ی ویندوز ۸ تا به اکنون، دنیای پی‌سی به تکامل خود ادامه داده است و انتظاراتِ کاربران از سیستم عامل‌های نوین را نیز بالاتر برده است. برخی ملاحظاتی که به خواسته‌های قبلی افزوده شده‌اند شامل مواردی هستند مانند توسعه‌ی پایدار و بدون گسستگیِ سیستم عامل و عدم تخریبِ سازگاری با برنامه‌های فعلی، ارتقای رایگان به نسخه‌های بعدی، بهینه سازی و رفع مشکلات با پیروی از مدلِ ارتقایی مانند آنچه که شرکت اپل با OS X انجام می‌دهد و سرانجام پشتیبانیِ بلند مدت که قرار شده در مورد ویندوز ۱۰ دست کم تا ۱۰ سال ادامه داشته باشد.

پس از مدت‌ها آزمایش و بروز رسانیِ نسخه‌های آزمایشیِ عرضه شده‌ی ویندوز ۱۰ در برنامه‌ی Windows Insider Program، اکنون نسخه‌ی تایید شده‌ی مایکروسافت برای تولیدکنندگانِ عمده‌ی پی‌سی یا همان OEM ها ارسال شده تا محصولات خود را از این پس با سیستم عامل تازه واردِ ویندوز تجهیز کنند.

امکانات جدید ویندوز مواردی مانند استارت منوی جدید، کورتانا وشیوه‌ی جدیدِ جستجوی ویندوز، Task View و دسکتاپ‌های مجازی، مرکزِ اعلانات جدید ویندوز، مرورگر پیشرفته‌ی Edge و مهمتر از همه برای ما، پشتیبانی از دایرِکت ایکس ۱۲ و یکپارچگیِ بیشتر با پلتفرم XBOX را در بر می‌گیرد. برنامه‌ی جدیدی با نام Xbox در ویندوزِ ۱۰ امکان دیدنِ دوستان و امتیازات بازی‌ها، ارسالِ پیام و حتی ضبط و ذخیره سازی بازی را روی پی‌سی می‌دهد.

با استدلالی منطقی از نتایجِ تمام آزمایشات صورت گرفته می‌توان با خیالی آسوده‌ تر به سراغ ارتقا به نسخه‌ی جدید ویندوز رفت، هر چند که ما شتاب زدگی در ارتقا را توصیه نمی‌کنیم، چرا که وجودِ برخی مشکلات در ابتدای عرضه امری بدیهی است و بسته به ترکیب سخت افزاری پی‌سی شما می‌تواند به مهاجرتی بی دردسر یا در بدترین سناریوی ممکن به یک پشیمانیِ تمام عیار تبدیل شود. گرفتن نسخه‌ی پشتیبان در هر شرایط قبل از ارتقا امری ضروری است که ریسک ارتقا و زحمتِ نصب مجدد و اتلافِ وقت را کمتر می‌کند.

 

Win 10 

نقاط قوت
– آخرین و بهترین پلتفرمِ ویندوز

– پشتیبانی از دایرِکت ایکس ۱۲ و بازی‌های سازگار با آن

– ارتقای رایگان برای کاربران قانونی ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱

نقاط ضعف
– عدمِ سازگاری احتمالی با برخی بازی‌ها قبل از بروز رسانی جدید

نظر شما در مورد ویندوز ۱۰ و بازی‌ روی آن چیست؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − دو =