چک لیست شروع کسب و کار

0

در دیجیتالیا به نکاتی برای شروع یک کسب و کار را معرفی می کنیم با ما باشید .

شروع یک کسب و کار جدید رویای بسیاری از مردم است. شما به عنوان صاحب بیزینس برای رسیدن به اهداف و سودآوری در کسب و کار به یک طرح توجیهی برای پیشگیری از وقوع مشکلات نیاز دارید. در اینجا ما به مواردی می‌پردازیم که می‌تواند شما را در شروع یک کسب و کار موفق یاری دهد.
این نوشتار راهنمایی برای کمک به تهیه یک طرح توجیهی جامع جهت آماده‌سازی کسب و کار و نحوه اجرای ایده است. شما برای تبدیل ایده به مدل کسب و کار با مشکلات و ابهامات زیادی روبرو می‌شوید. بنابراین به یک طرح و مدل نیاز دارید تا با آمادگی کامل با مشکلات خود مقابله کنید .

مرحله ۱: بررسی انگیزه کارآفرینی

گرچه روزانه صدها کسب و کار راه اندازی می شود اما داشتن و چرخاندن کسب و کار کار هرکسی نیست.

بسیاری از کارها بدون ارزیابی واقعی از اهداف شخصی، ویژگی ها و استعداد های فردی شروع می شود.

اگر کسب و کار خود را بدون ارزیابی صادقانه از انگیزه های خود شروع کنید ، ممکن است در نهایت ناراضی و سرخورده شوید.

مرحله ۲: انتخاب کسب و کار مناسب

اغلب می پرسند چه کسب و کاری را باید شروع کنند؟ هیچ کس نمی تواند به این سوال پاسخ دهد. انتخاب شما یک انتخاب بسیار شخصی هست. کار ها در همه نوع و صنعتی می توانند موفق یا ناموفق باشند.

موفقیت یا شکست یک کار بستگی به بازار مشتری، مهارت مالکان ، نیروی کار ، کیفیت محصول و زمان بندی دارد .در انتخاب یک کسب و کار باید سابقه، استعداد و علاقه های خود را مدنظر قرار دهید.

مرحله ۳: امکان سنجی کسب و کار

در این مرحله، انگیزه شخصی و احتمال وقوع بررسی می شوند. به احتمال زیاد، دوست دارید سریع به بانک بروید، وام بگیرید و کار خود را شروع کنید. صبر کنید، اشتباه رایج توسط بسیاری از افراد عبارتست از متقاعد سازی کورکورانه مالک کسب و کاربه شروع کار بدون ارزیابی کافی از ایده. قبل از اینکه کاری بکنید باید ایده خود را از نظر امکان پذیری بررسی کنید. (طرح توجیهی)

امکان سنجی مناسب یا طرح توجیهی خوب یعنی بررسی دقیق واقعیت های مالی، شخصی و بازار.

مرحله ۴: نیازمندی های راه اندازی و مشکلات معمول

از انواع شرکت های ثبتی آگاه باشید. یاد بگیرید چه مجوزها، مدارک ، مقررات و قوانینی مربوط به کسب و کار شماست. انواع سوابق مالی و مالیات محلی، استانی و کشوری، عوارض، بیمه را مشخص کنید و بدانید. انواع گزارشات داخلی و مدیریتی را مشخص کنید. مراحل لازم و چک لیست مربوط برای ارتباط B To Bیا همان شرکت به شرکت را مشخص کنید. نیازهای حرفه ای خود از قبیل بازاریابی، تبلیغات، حقوقی، حسابداری، مالی، بیمه و بانکی را مشخص کنید.

مرحله ۵: توسعه برنامه کسب و کار

بسیاری از مردم وقتی در مورد طرح کسب و کار یا همان بیزنس پلن صحبت می کنند منظورشان طرح تامین مالی می باشد.اگر بدنبال سرمایه گذاری خصوصی هستید ، دو مدرک مهم که تقریبا اطلاعات یکسانی دارند باید تهیه کنید. در تامین مالی سنتی (بانک ها) نیاز به اطلاعات کمتری می باشد.

بیزنس پلن یا طرح و برنامه کسب و کار : یک برنامه راهبردی و استراتژیک می باشد که برای توسعه کار و درجهت مدیریت داخلی مجموعه لازم می باشد.
درخواست تامین منابع مالی – طرح توجیهی: یک سند برای جمع آوری سرمایه بر مبنای طرح کسب و کار می باشد.
برنامه کسب و کار یک ابزار مدیریتی می باشد. از این برنامه باید برای توسعه کسب و کار خود و اطمینان از اینکه تمام مشکلات بالقوه پیش بینی شده و بررسی گردیده اند استفاده کنید.

از بیزنس پلن برای ارزیابی پیشرفت خود استفاده کنید. برنامه کسب و کار خود را مرتبط به روز رسانی کنید و اهداف عملیاتی و استراتژیک خود را همزمان که محیط کسب و کارتان تغییر می کند، اصلاح کنید.

مرحله ۶: توسعه درخواست تامین مالی – طرح توجیهی و تامین سرمایه اولیه

برای رسیدن به این مرحله، شما باید به اندازه کافی پول در تامین هزینه های شروع کار داشته باشید. باید یک انالیز و تجزیه تحلیل صادقانه از وضعیت مالی خود داشته باشید، بدون انجام این کار،زمان بسیاری برای یادگیری این واقعیت تلخ که توانایی لازم در قرض گرفتن پول لازم در شروع کسب و کار را ندارید صرف خواهید نمود.

مرحله ۷: تکمیل فرایند استارت آپ

شما برنامه خود را کامل نموده اید، برنامه مالی خود را تکمیل کرده اید حال وقت شروع ، تنظیم قرارداد، دریافت مجوزها و تکمیل سایر نیازمندی ها می باشد.

کلام پایانی

کارآفرینان موفق هنگامی که افراد دیگر تسلیم می شوند ادامه می دهند. نگاه شما به تعیین موفقیت کسب و کار یا عدم موفقیت شما کمک می کند. با تهیه چک لیست کسب و کار خود شروع کنید سپس با سخت کار کردن، گرفتن تصمیمات هوشمندانه و انتخاب کارمندان عالی ادامه دهید. باهوش باشید و برای چالش ها آماده باشید، به این صورت به اهداف کسب و کار خود خواهید رسید.

چک لیست شما ممکن است طولانی تر از این موارد که بیان کردیم باشد، سعی کنید تمامی کارهایی که باید انجام شود را از قبل سازماندهی کنید و اولویت کارهای خود را تعیین کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 8 =