مجموعه سایت های ما
جایی برای یادگیری بیشتر

کسب و کارهای جدید در دنیا

0

دنیا همیشه در حال ‍پیشرفت و بزرگ شدن است و به همین نسبت خلاقیت ها بیشتر میشود و باعث ایجاد مشاغل جدید و راحتی در کسب و کارو زندگی میشود با دیجیتالیا همراه شوید .

بسیاری از کسب و کارهای جدید در دنیا حیاتشان را مدیون پیشرفت تکنولوژی و اینترنت هستند. تغییر نیازها و خواسته‌های افراد هم در به وجود آمدن شغل‌های جدید موثر هستند. برای مثال همین فروشگاه‌های اینترنتی را در نظر بگیرید که به خاطر آسایش بیشتر افراد به وجود آمده و در حال حاضر جزو مشاغل سودآور به شمار می‌روند.

زمانی ما برای رفت و آمد از حیوانات اهلی استفاده می کردیم که از پیاده طی کردن مسیر خیلی بهتر بود.

همین استفاده از اسب و شتر و دیگر حیوانات باعث می شد تا مشاغل مرتبط با آنها پدید بیاید.

یعنی یکی باید کشاورزی می کرد تا علوفه و خوراک دام را تهیه کند.

یکی می توانست با ساخت زین های مختلف کسب و کار پر سودی را ایجاد کند و شخصی دیگر می توانست به خدمات تیمار و مراقبت از حیوانات بپردازد.

میبینید که نیاز هر زمان جامعه این ایده های جالب را برای شروع کسب و کار به ذهن افراد میرساند

اما زمانی که خودروهای دیزلی و بنزینی پا به عرضه گذاشتند تمام مشاغلی که در بالا به آنها اشاره کردیم تحت شعاع قرار گرفتند.

آنها کم کم جای خود را به مشاغلی دادند که حالا به اتومبیل ها خدمات ارائه می کردند.

دیگه ماشین ها برای رفت و آمد نیاز به بنزین و گازوئیل داشتند نه علوفه.

ماشین ها نیاز به دامپزشک نداشتند و مکانیک ها پا به عرصه گذاشتند.

به همین شکل بسیاری از کسب و کار ها به کلی تغییر ماهیت دادند و جای خود را به مشاغل جدید دادند.

تمامی کسب و کارهای جدید در دنیا هم به همین شکل هستند.

یعنی اگر کسب و کاری امروزه عنوان جدید به خود می گیرد شاید زمانی دیگر به عنوان کسب و کار قدیمی از آن یاد شود.

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که کسی ایده شما راه به سخره بگیرد یا به شما بگوید که هرگز در آن موفق نخواهید شد؟ آیا شما چیز عجیب و غریبی در سر دارید؟ یکی از عوامل موثری که در موفقیت شما تاثیرگذار است میزان پافشاری شما بر روی ایده‌تان است.

ما برای شما چند مورد از کسب و کارهای دنیای مدرن رو مثال میزنیم :

ساخت و فروش خانه های کوچک و محرک به عنوان کسب و کار جدید در دنیا

ایده این کار توسط دانشجویان مجسمه سازی و معماری به وجود آمد. شما با داشتن این خانه ها می توانید به دور دنیا سفر کنید، بدون اینکه بخواهید هزینه های اضافی پرداخت کنید. این خانه های کوچک امکانات جالبی هم دارند. از ان جایی که این خانه ها از انرژی خورشیدی استفاده می کنند، می توانند برای روشنایی و تولید برق خود را بی نیاز ببینند. حتی جالب است که بدانید، این خانه ها حتی منبع آب دارند و می توان نیاز های آشامیدنی و بهداشتی را نیز برطرف کرد. فکر کنید خانه ی محرک چه هیجانی خاصی را به شما می دهد…

خدمات تولید محتوا

شغل تولید محتوا بسیار جدید است! اشتباه نکنید. منظور ما از تولید محتوا صرفا ترجمه یک متن یا تولید یک مقاله نیست. تولید محتوا یعنی ایجاد ارتباط! با افزایش چشم گیر فروش اینترنتی کسب و کارها تولید محتوا یک جایگاه خیلی ویژه در موفقیت یک کاسبی آنلاین دارد. تصور کنید ده ها رقیب در حوزه کاری شما سایت یا صفحه ی اینستاگرام دارند. اما چه کسی برنده است؟! کسی که یک تیم تولید محتوای خوب دارد که برای محصولاتش متفاوت تبلیغ کند!

واقعیت مجازی (VR)

واقعیت مجازی یک جنبه چشم گیر از فن آوری مدرن است که با یک جفت عینک مخصوص و سخت افزار کامپیوتری مناسب، می توانید دیگران را در انواع مختلف سرگرمی با استفاده از VR غوطه ور کنید.

لازم نیست که یک نرم افزار برنامه نویسی خاص برای ایجاد یک VR وجود داشته باشد. در حقیقت، بسیاری از ایده های تجاری مربوط به VR هیچ ارتباطی با تکنولوژی ندارند.

آشپز حیوانات خانگی

صاحبان حیوانات خانگی در حال افزایش هستند و بیشتر در مورد خوراک و تغذیه آن ها نگران هستند. امروزه دانش رایج این است که غذای ارزان می تواند حیوانات خانگی را بیمار کند و یا حتی آنها را بکشد، گندم ها گاهی اوقات به سلامت حیوانات آسیب می رساند و مواد غذایی آماده، در صورت امکان، بر مواد خشک در فروشگاه ترجیح داده می شود. اگر شما هم حیوان خانگی دارید، ممکن است بعضی از این نگرانی ها را تجربه کرده باشید.

آموزش آنلاین در کلاس های آنلاین

آیا بچه یا خواهر و برادر کوچکتر از خود دارید؟ اگر این طور است، حتما می دانید که کلاس ها و بیشتر سخنرانی ها و فعالیت های مدرسه با کامپیوترهای شخصی، iPads ها و حتی گوشی های هوشمند انجام خواهد شد. بنابراین بچه ها با فضای آموزش آنلاین آشنا هستند.

با افزایش این نوع روش های آموزشی، یک فرصت بی نظیر برای ارائه آموزش های خود به صورت آنلاین خواهید داشت. مهم نیست در چه حوزه ای تخصص دارید. آیا ریاضی آموزش می دهید یا ادبیات؟ مهم این است که با آنلاین شدن آموزش، می توانید از این فرصت استفاده کنید. مشاوره آنلاین بدهید یا بسته های آموزشی خودتان را بفروشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات